Dusza i ciało

 Zapraszamy na warsztaty:

Stres może okazać się sprzymierzeńcem gdy umiemy go oswoić
(przepraszamy, termin 4 lutego br. jest nieaktualny, nowy termin podamy póżniej)


Wykład, który może ułatwić Ci funkcjonowanie w dzisiejszym, pełnym napięć świecie. Żyjąc na Ziemi nie unikniemy problemów, lecz możemy stawić im czoła.

 Część I - Czym jest stres - bardzo dzikie zwierzę.
Zagadnienia: biochemiczne funkcje stresu, emocje i myślenie w stresie, główne wyzwalacze stresu w naszym życiu, wpływ stresu na zdrowie i realizację siebie, pozytywna strona stresu.

 Część II - Antystresowe Pogotowie
Zagadnienia: jak poradzić sobie w nagłym stresie, kilka prostych sposobów, by zlikwidować napięcie wywołane przykrym zdarzeniem., kilka prostych sposobów przynoszących ulgę w chwili, gdy pojawia się problem, szansa na to, by stres nie zagnieździł się w psychice i organizmie, łatwe metody, które można zastosować wszędzie, gdzie będę w chwili gdy dopada stres.

Część III - Metody pracy nad niszczącymi efektami długotrwałego stresu.
Zagadnienia: przede wszystkim poznaj i zrozum samego siebie, wewnętrzna moc transformacji stresu, gdzie szukać pomocy na zewnątrz, kiedy stres staje się sprzymierzeńcem - przyczynki do zmiany swojego życia.

 Termin: 4 lutego 2016 r. w godz. 18:00 - 19:30. Koszt warsztatów - 25 zł/os.Joga – Emocje – Komunikacja

Trzydniowe warsztaty poświęcone świadomości emocji oraz komunikacji międzyludzkiej. Celem zajęć jest lepszy kontakt ze sobą i własnymi emocjami - zrozumienie ich, akceptacja oraz nauczenie się radzenia sobie z nimi      w życiu codziennym, zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi. Warsztaty mają służyć jako punkt wyjścia          do samodzielnej pracy nad sobą i nie mają charakteru psychoterapii.

W programie:
Zagadnienia: ćwiczenia oddechowe (pranayama), Ha-Tha joga - ćwiczenia pozycji jogicznych, ćwiczenia oczyszczające -ułatwiające uwalniane się od stresu i niszczących emocji, techniki medytacyjne pomagające w uświadamianiu sobie emocji.
 
Warsztat poświęcony komunikacji i wyrażaniu emocji:
Zagadnienia: umiejętność uświadamiania sobie i wyrażania emocji,umiejętność odróżniania emocji od myśli,sposoby komunikowania się z innymi ludźmi,

 Warsztat komunikacji werbalnej i niewerbalnej:
Zagadnienia: zwiększanie zdolności wyrażania emocji, przekonań, myśli itp., poszerzenie umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi, poszukiwanie sposobów wyrażania siebie łączący naturalność i spontaniczność z samoświadomością, komunikowanie się przez świadomy dotyk (mowa o dotyku, w którym respektujemy odczucia innych ludzi oraz własne). Trance dance - swobodny taniec z muzyką bębnów, których wibracja jest pomocna w otwarciu się psychicznym i byciu tu i teraz, masaż - praca z ciałem i podświadomością, niezwykły, autorski masaż oparty na głębokim dialogu i dzianiu się. Techniki relaksacyjne eliminujące efekty stresu.

 Termin: 19-21.02.2016 r. (piątek: 17:00 - 20:00, sobota: 09:00 - 17:00, niedziela: 09:00 - 13:00).
Prowadzący: nauczyciel jogi, pedagog, terapeuta, astrolog, dietetyk.

 

Świadomość o sobie i własnej seksualności

Warsztaty wpływające na rozwój swojego seksualnego „Ja”.
Pani Renata Iwaniec opowie o seksualności według rozwoju duchowego, kultury wschodniej, jogi oraz badań nad energetycznym polem człowieka.
Prowadzący: pedagog, terapeuta, nauczyciel jogi.
Termin: 25 marca 2016 r. w godz. 18:00 - 20:00.
Koszt warsztatu: 25zł/os.Warsztaty odbędą się w naszym Ośrodku w Rybniku, ul. Wysoka 25 (naprzeciw Teatru)

Zgłoszenia przyjmujemy telefoniczne: 32/426-00-97, 532-532-426

oraz pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

HELIOS

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...